Taekwon-Do

W dniach 23-25 października w Nowej Rudzie – Słupiec odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-Do ITF. Mistrzostwa, zorganizowane przez Polski Związek Taekwon-Do, zgromadziły na starcie 315 zawodników z 49 klubów zrzeszonych w PZTKD. Na zawody udała się, pod opieką Mistrza Jacka Łuniewskiego VII DAN, 10-osobowa reprezentacja Mińskiego Klubu Sportowego Taekwon-do.

Nasi klubowicze spisali się bardzo dobrze sześciokrotnie stając na podium rywalizacji. Podwójną mistrzynią Polski została Karolina Łuniewska 1 KUP w konkurencjach: układów formalnych kobiet stopni 1 KUP – II DAN oraz walk kobiet do 50kg. Tytuły wicemistrzyń Polski zdobyły: Karolina Łuniewska 1 KUP w konkurencji technik specjalnych kobiet oraz Wiktoria Owczarska 3 KUP w konkurencji walk kobiet do 42kg. Brązowe medale Mistrzostw Polski zdobyli: Cezary Gąsior 1 KUP w walkach mężczyzn do 62kg oraz Helena Kędziora 2 KUP w konkurencji układów formalnych kobiet stopni 6 – 2 KUP.

Oprócz wyżej wymienionych nasz klub, w trakcie zawodów, reprezentowali: Michał Branicki, Patryk Matejak, Karol Misterkiewicz, Maciej Pieńkowski, Piotr Zabiegliński i Łukasz Zgódka. W klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Miński Klub Sportowy Taekwon-do zajął drugie miejsce, natomiast w klasyfikacji generalnej zawodów trzecią lokatę. Karolina Łuniewska otrzymała tytuł najlepszej zawodniczki mistrzostw.

Z kolei w dniach 16-18 października w Ciechanowie odbyły się II Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i VII Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych oraz XXXIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwon – Do ITF, zorganizowane przez Polski Związek Taekwon-Do. Mistrzostwa Polski w kategorii młodzieżowców oraz seniorów starszych zgromadziły na starcie 67 zawodników z 26 klubów, natomiast w zawodach Mistrzostw Polski w kategorii seniorów wzięło udział 134 zawodników z 29 klubów. Na zawody udała się 7-osobowa reprezentacja Mińskiego Klubu Sportowego Taekwon-do. Nasi klubowicze spisali się znakomicie czternaście razy stając na podium zawodów.

Mistrzyniami Polski zostały: Marta Krajewska w konkurencji układów formalnych stopni II DAN młodzieżowców oraz stopni II DAN seniorek, Julia Kawka w konkurencji układów formalnych stopni III-IV DAN młodzieżowców oraz w walkach do 56kg młodzieżowców, Michalina Mikulska w walkach do 62kg młodzieżowców i Mariola Szczudlińska w walkach do 68kg seniorek starszych. Tytuły wicemistrzowskie zdobyli: Michalina Mikulska w konkurencji układów formalnych stopni II DAN młodzieżowców, Mariola Szczudlińska w konkurencji układów formalnych stopni 5-1 KUP seniorów starszych i Mateusz Zgódka w walkach do 85kg seniorów. Brązowe medale Mistrzostw Polski zdobyli: Michalina Mikulska w konkurencji technik specjalnych młodzieżowców oraz w konkurencji układów formalnych stopni II DAN seniorów, Julia Kawka w konkurencji technik specjalnych młodzieżowców oraz w walkach do 56kg seniorów i Mateusz Zgódka w konkurencji układów formalnych stopni I DAN seniorów.

W sumie nasi klubowicze zdobyli: 6 złotych medali, 3 srebrne i 5 brązowych. Oprócz wyżej wymienionych zawodników nasz klub na zawodach reprezentowali Eliza Wróblewska i Mateusz Radomski. W klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski Młodzieżowców i Seniorów Starszych Miński Klub Sportowy Taekwon-do zajął drugie miejsce. Wszystkim naszym klubowiczom gratulujemy startu! (ik)

redakcjaSPORT
W dniach 23-25 października w Nowej Rudzie - Słupiec odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-Do ITF. Mistrzostwa, zorganizowane przez Polski Związek Taekwon-Do, zgromadziły na starcie 315 zawodników z 49 klubów zrzeszonych w PZTKD. Na zawody udała się, pod opieką Mistrza Jacka Łuniewskiego VII DAN, 10-osobowa reprezentacja...