grappler

W sobotę, 7 marca, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim odbyły się ogólnopolskie zawody brazylijskiego Jiu Jitsu pod nazwą 7 Grand Prix Polski w BJJ. To było prawdziwe święto dla wszystkich uczestników biorących udział w turnieju. Do naszego miasta przyjechali zawodnicy i zawodniczki  z następujących  miast: Łodzi, Rzeszowa, Chorzowa, Poznania, Warszawy, Suwałk, Ełku, Szczytna, Łomży, Olsztyna, Radomia, Stalowej Woli, Grodziska Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego, Białegostoku, Dębicy, Bytomia, Dębicy, Mławy, Ostrołęki, Lublina, Kielc, Gdyni, Gdańska, Bełchatowa, Zakrętu.  Organizatorem przedsięwzięcia był MKS MMA TEAM, Klub Walki Grappler i MOSiR Mińsk Mazowiecki.

Pojedynki toczyły się na specjalnie do tego przygotowanych siedmiu matach. W sumie tego dnia rozegrano ponad siedemset walk w stu pięćdziesięciu kategoriach wiekowych i wagowych. Nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia czuwał skład sędziowski z międzynarodowym sędzią na czele  z Marcinem Turemką. Impreza sportowa trwała od wczesnych godzin porannych, a ostatnie walki zostały zakończone tuż po godzinie 18.00. Wszyscy uczestnicy otrzymywali specjalnie przygotowany na tę okazję okazały, personalizowany medal, a zwycięzcy poszczególnych kategorii także cenne sportowe nagrody. Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet, każda z Pań tych małych i dużych otrzymywała także pamiątkową bransoletkę BJJ. Emocji nie brakowało zwłaszcza podczas starć najmłodszych zawodników, licznie zgromadzeni rodzice gromko dopingowali swoje pociechy, których zmagania można było obserwować na mniejszej sali gimnastycznej mińskiego „Kopernika”. W rywalizacji bardzo dobrze poradzili sobie przedstawiciele KW Graappler. Złote medale wśród nich zdobyli Grzegorz Pielarz, Aleksander Kozłowski, Ivan Novyk i Agata Lipska. Ze srebrnymi krążkami powrócili z zawodów Piotr Kozłowski, Laura Pachacz, Kacper Horoszko, Borys Mroczek, Jarosław Bodecki, Aleksandra Bodecka, Piotr Pióro, Zdzisław Raubo i Marcin Frankiewicz. Na trzecich miejscach w swoich kategoriach wiekowych i wagowych uplasowali się natomiast Aleksander Wąsowski, Borys Mroczek, Wojtek Krupa, Antoni Rosa, Monika Kozera, Filip Kosut, Wojtek Wocial, Patryk Szymkiewicz i Jarosław Całka. Tym razem w klasyfikacji drużynowej nasz klub zajął szóste miejsce na pięćdziesiąt siedem pozostałych przybyłych na turniej. Warto podkreślić, że w rankingu zespołowym sportowej imprezy najwyższą lokatę wywalczył Dragon’s Den/Ze Radiola. Na drugiej zameldowali się reprezentanci Academii Gorilla, na trzeciej Berserker’s Team. – Tegoroczne Grand Prix Polski w BJJ utwierdziło nas w przekonaniu, że organizowane przez nas zawody sportowe należą do ścisłej czołówki turniejów brazylijskiego Jiu Jitsu w Polsce i na stałe wpisały się w kalendarz największych i najważniejszych wydarzeń sportowych w roku, który skupia miłośników i pasjonatów tej dynamicznie rozwijającej się dyscypliny sportowej w naszym kraju. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu poczynając od przychylności władz naszego Miasta: Burmistrzowi Mińska Mazowieckiego Marcinowi Jakubowskiemu, Staroście Mińskiemu Antoniemu Janowi Tarczyńskiemu, przewodniczącemu Rady Powiatu Mińskiego Mirosławowi Krusiewiczowi  oraz dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Panu w Mińsku Mazowieckim Robertowi Smudze. W tym miejscu dziękujemy także wszystkim naszym klubowiczom, którzy  poświęcają swój czas na pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia, bez takich sprawdzonych osób tak duża impreza sportowa nie byłaby możliwa – napisała w podsumowaniu sportowego wydarzenia przedstawicielka KW Grappler Mińsk Mazowiecki i MKS MMA Team Ewelina Frankiewicz. (ef)

Tomasz Adamczak
Latest posts by Tomasz Adamczak (see all)
https://www.nowydzwon.pl/wp-content/uploads/2020/03/grappler2-1024x683.jpghttps://www.nowydzwon.pl/wp-content/uploads/2020/03/grappler2-300x300.jpgTomasz AdamczakSPORT
W sobotę, 7 marca, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim odbyły się ogólnopolskie zawody brazylijskiego Jiu Jitsu pod nazwą 7 Grand Prix Polski w BJJ. To było prawdziwe święto dla wszystkich uczestników biorących udział w turnieju. Do naszego miasta przyjechali zawodnicy i...