Wielu osobom Sulejówek kojarzy się z willami, tymi zabytkowymi i tymi bardziej współczesnymi. To jednak jest już czas przeszły, bowiem od niedawna Sulejówek ma swój pałac.

Pałac w Sulejówku to nie siedziba współczesnej magnaterii, a luksusowy dom opieki dla seniorów. Placówka powstała w ubiegłym roku i już gości pierwszych pensjonariuszy. Natomiast 16 lutego odbyło się oficjalne otwarcie Pałacu dla Seniora z udziałem burmistrza Arkadiusza Śliwy, który patronował całemu przedsięwzięciu.

– To piękny obiekt, tak ważny pod względem użyteczności społecznej. Bardzo mnie cieszy deklaracja prezesa, pana Daniela Balli, który powiedział, że będzie współpracował z miastem, jeśli chodzi o różnego rodzaju imprezy. Mam nadzieję, że ten obiekt wpisze się w życie kulturalne naszego miasta. Jestem przekonany, że będzie służył mieszkańcom naszego miasta w różnych obszarach, a również zapewni miejsca pracy dla naszych mieszkańców. Gratuluję pomysłu, ale przede wszystkim chciałbym pogratulować efektów, które przechodzą najśmielsze oczekiwania. Jest pan twórcą pierwszego pałacu w Sulejówku – mówił burmistrz Śliwa, zwracając się do Daniela Balli, prezesa zarządu WRI Investment – inwestora tego przedsięwzięcia.

– Sulejówek słynie z różnych obiektów: dworków, willi, stadionu, który jest nieopodal, ale pałacu jeszcze nie mieliśmy, dlatego bardzo dziękujemy za to przedsięwzięcie. Chciałem życzyć, żeby to przedsięwzięcie kwitło, żeby ludzie tutaj pracujący mieli satysfakcję i radość z wykonywanej pracy, a seniorzy spokojnie i szczęśliwie spędzali czas – mówił burmistrz.

Jak podkreślają właściciele Pałacu dla Seniora, najważniejsze w tej inwestycji było stworzenie miejsca, które będzie przyjazne i bezpieczne dla seniorów. Długo trwały dyskusje nie tylko nad funkcjonalnością obiektu, ale również nad jego wystrojem, kolorami ścian i mebli, wyborem oświetlenia czy schodów. Jak się okazało, największym dylematem był wybór odpowiedniego odcienia bieli. – Zależało nam na ciepłym białym, który będzie emitował dobre myśli i dobre fluidy i będziemy się tu dobrze czuli. Zadbaliśmy, by kolor szary był ciepły i przyjazny. Aspekty dekoracyjne zajęły nam bardzo dużo rozmyślań i uwagi, bo chcieliśmy, aby efekt końcowy był taki, jak państwo widzicie – mówił Daniel Balla, komentując multimedialny pokaz ilustrujący powstawanie ośrodka. Ważne było bowiem to, by ośrodek nie miał charakteru szpitalnego i bardziej przypominał domowe wnętrza. Efekt ten udało się osiągnąć z nawiązką.

Pensjonariusze mają do dyspozycji gustownie urządzone pokoje z telewizorem, telefonem i internetem, w których jedynym elementem odbiegającym od standardowego, domowego wyposażenia jest profesjonalne łóżko rehabilitacyjne. W każdym pokoju jest też bezpiecznie urządzona łazienka przystosowana do potrzeb osób mających trudności z poruszaniem się. Na parterze jest ogromna jadalnia z widokiem na ogród, natomiast w holu, pełniącym również funkcję recepcji, stoją wygodne kanapy zachęcające do odpoczynku. Pensjonariusze mają również do dyspozycji sale do terapii zajęciowej i rehabilitacji. Mogą również korzystać z niedawno otwartego saloniku kosmetyczno-fryzjerskiego. Nie muszą się też martwić, że obiekt oddalony jest od miejscowego kościoła, bowiem na terenie ośrodka znajduje się kaplica.

Właściciele obiektu zadbali również o piękne otoczenie pałacu. Park i znajdujący się w centralnej części dziedzińca staw z całą pewnością będzie wiosną zachęcał do odpoczynku na świeżym powietrzu. Jak zapewniają właściciele pałacu, placówka jest w pełni dostosowana do potrzeb osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych i przewlekle chorych. A wszyscy pensjonariusze znajdują się pod stałą opieką wykwalifikowanego personelu. Czy tak jest w rzeczywistości, można się było przekonać podczas oficjalnego otwarcia placówki. Obecni na uroczystości seniorzy nie kryli zadowolenia, że mogą przebywać w tak wyjątkowym miejscu. – Tu jest luksus, to jest piękny ośrodek, personel jest bardzo dobry – mówiła jedna z pensjonariuszek i jest to chyba najlepsza rekomendacja pierwszego pałacu w Sulejówku.

Fot. Paweł Drzewiński

Monika Rozalska
Latest posts by Monika Rozalska (see all)
Monika RozalskaAKTUALNOŚCI
Wielu osobom Sulejówek kojarzy się z willami, tymi zabytkowymi i tymi bardziej współczesnymi. To jednak jest już czas przeszły, bowiem od niedawna Sulejówek ma swój pałac. Pałac w Sulejówku to nie siedziba współczesnej magnaterii, a luksusowy dom opieki dla seniorów. Placówka powstała w ubiegłym roku i już gości pierwszych pensjonariuszy....