Medali za Długoletnie Pożycie

Wyjątkową oprawę miały uroczystości wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie obchodzone 22 listopada w Mińsku Mazowieckim. Po raz pierwszy bowiem zorganizowano je w nowo wybudowanym patio Miejskiej Szkoły Artystycznej, które świetnie połączyło funkcje sali bankietowo-koncertowej.

Dla wielu jubilatów uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie była również okazją, by po raz pierwszy zobaczyć przebudowane wnętrza Miejskiej Szkoły Artystycznej. Zaaranżowane na salę bankietowo-koncertową patio, wypełnione jesiennymi promieniami słońca zrobiło ogromne wrażenie. Przy elegancko zastawionych stołach przygotowano miejsca dla 18 par, które w tym roku obchodziły złote, szmaragdowe i diamentowe gody.

– Dzisiaj obchodzimy szczególny jubileusz. Dla mnie jest to zawsze bardzo wzruszająca chwila. Z jednej strony, kiedy wnioskuję o przyznanie tych odznaczeń do prezydenta. Później, gdy już na uroczystościach mam okazję wręczać odznaczenia państwowe za naprawdę szczególne osiągnięcia. W tym roku nasze miasto też obchodzi swój jubileusz. Mija 595 lat, odkąd zostały nadane naszemu miastu prawa miejskie. Z tej okazji spotkaliśmy się na uroczystej sesji rady miasta. Wręczaliśmy tytuły honorowych i zasłużonych obywateli miasta Mińsk Mazowiecki, ale kiedy dzisiaj na was patrzę, drodzy państwo, to widzę, że tak naprawdę prawdziwymi, zasłużonymi obywatelami tego miasta jesteście wy – mówił burmistrz Marcin Jakubowski.

– Choć nasze miasto kształtowało się przez niemal sześć wieków, to jednak te ostatnie 50 lat było najbardziej miastotwórczym okresem. Wtedy przeżywało apogeum swojego rozwoju. To 50 lat, kiedy wy też tworzyliście swoje rodziny, dziś często wielopokoleniowe. Tak naprawdę to wy jesteście podstawą tego, że miasto nasze rozwija się ciągle, że możemy być z niego dumni. Za to wszystko chciałem wam bardzo serdecznie podziękować. Chciałbym wszystkim państwu serdecznie pogratulować tego jubileuszu i życzyć, abyśmy za pięć lat, kiedy nasze miasto będzie obchodziło 600-lecie swojego istnienia, wspólnie się spotkali – podkreślał burmistrz.

Ciepłych słów nie szczędziła jubilatom również Iwona Stawska – zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.

– Dziś zapewne, kiedy sięgacie myślą wstecz, nie żałujecie tych wspólnie przeżytych lat. 50, 55 i 60 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej. To dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego. To wreszcie wzór i piękny przykład zgody i miłości małżeńskiej – mówiła Iwona Stawska.

Zaprosiła też burmistrza Jakubowskiego do wręczenia jubilatom medali i pamiątkowych dyplomów. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali: Eugenia i Wojciech Bartniccy, Danuta i Tomasz Bogusz, Anna i Bolesław Galas, Krystyna i Jan Kupiec, Czesława i Jan Kurkus, Krystyna i Kazimierz Lichniak, Stefania i Paweł Magiera, Irena i Jan Michaluk, Maria i Ignacy Paproccy, Barbara i Kazimierz Płochoccy, Lucyna i Kazimierz Rokiccy, Jadwiga i Ryszard Rosa, Halina i Zenon Wąsowscy, Janina i Mieczysław Witkowscy, Irena i Antoni Zawadzcy oraz Marianna i Stanisław Żeberek. Pamiątkowe dyplomy z rąk burmistrza odebrali obchodzący szmaragdowe gody Jadwiga i Kazimierz Zatorscy oraz diamentowi jubilaci – Wiesława i Jan Ludwiniak.

Jak zwykle nie zabrakło też toastu, słodkiego poczęstunku i muzyki w wykonaniu zespołu Safari. A niezwykle miłym akcentem dopełniającym to rodzinne popołudnie był wiersz odczytany przez jedną z jubilatek – Krystynę Kupiec.

Monika Rozalska
Latest posts by Monika Rozalska (see all)
https://www.nowydzwon.pl/wp-content/uploads/2016/12/A-złote-pary-MM2-1024x768.jpghttps://www.nowydzwon.pl/wp-content/uploads/2016/12/A-złote-pary-MM2-300x300.jpgMonika RozalskaAKTUALNOŚCI
Wyjątkową oprawę miały uroczystości wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie obchodzone 22 listopada w Mińsku Mazowieckim. Po raz pierwszy bowiem zorganizowano je w nowo wybudowanym patio Miejskiej Szkoły Artystycznej, które świetnie połączyło funkcje sali bankietowo-koncertowej. Dla wielu jubilatów uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie była również okazją, by po...