Skończyłeś studia? Sprawdź, jak możesz uzupełnić wykształcenie
Uzyskałeś tytuł magistra, jednak dyplom poświadczający zdobyte wykształcenie to wciąż za mało, żeby aplikować na konkretne stanowisko? Współczesny rynek pracy nie pozostawia złudzeń – pracodawcy szukają ambitnych pracowników, którzy chętnie inwestują we własny rozwój. Chcesz zaplanować ścieżkę kariery? Czytaj dalej i sprawdź, jak możesz uzupełnić wykształcenie, korzystając z oferty szkoły wyższej w Pułtusku!
Inwestycja w samorozwój jest opłacalna
Chcąc utrzymać się na rynku pracy, musisz systematycznie inwestować we własny rozwój. Stałe dokształcanie się pozwoli Ci zachować obecne stanowisko lub zyskać status eksperta w konkretnej dziedzinie. Dodatkowe kwalifikacje będą Twoją mocną stroną również na etapie rekrutacji lub planowanych w firmie awansów. Jak zaplanować samorozwój po studiach? Szereg możliwości proponuje szkoła wyższa w Pułtusku.
1. Studia online
Studia przez Internet wciąż są nowością. Mimo kontrowersji, jakie budzą, ich popularność rośnie. Niestety, oferta edukacyjna jest ograniczona – nie każdy kierunek można realizować w trybie online, chociażby ze względu na obowiązkową praktyczną część programu. Nauczanie zdalne w obszarze nauk społecznych i humanistycznych jest szczególnie atrakcyjne dla osób zatrudnionych lub aktywnie uczestniczących w rekrutacjach.
2. Studia podyplomowe
Studia podyplomowe wyróżnia szereg zalet, istotnych zarówno z punktu widzenia osoby zatrudnionej, jak i pracodawcy. Realizowany kierunek gwarantuje lepsze perspektywy zawodowe i nie musi mieć związku z dotychczas zdobytym wykształceniem. Popularne podyplomówki zapewniają wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, zgodne z trendami panującymi na rynku pracy. Ofertę edukacyjną, zaprojektowaną w oparciu o wymagania pracodawców proponuje szkoła wyższa w Pułtusku.
3. Niestacjonarne studia II stopnia
Niestacjonarne studia II stopnia pozwalają uzupełnić wykształcenie absolwentom studiów I stopnia w realizowanej wcześniej dziedzinie lub zdobyć dodatkowe kwalifikacje w dziedzinie pokrewnej. Warto pamiętać, że ta forma kształcenia nie stanowi alternatywy dla studiów podyplomowych, a wybrany kierunek musi mieć związek z kierunkiem studiów I stopnia. Co ważne, wiele uczelni wymaga uzupełnienia ewentualnych różnic programowych, gwarantujących spójność zdobytego wykształcenia.
- Dlaczego włosy wypadają? - 23 maja 2022
- Barierki ochronne – rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo ludzi, maszyn i przedmiotów - 17 maja 2022
- Atrakcyjne nagrody czekają! Przyjmujemy zgłoszenia do 20 maja - 16 maja 2022