puchar

Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Dębe Wielkie to zawody sportowe, które na stałe weszły w skład kalendarza imprez organizowanych przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębem Wielkim. W niedzielę, 1 marca, w hali sportowej w Dębem Wielkim odbyła się kolejna tych rozgrywek.

Mimo, że w tegorocznym turnieju udział wzięło siedem zespołów, to ducha sportowej rywalizacji nie brakowało. Godne podkreślenia jest również, że zawody przebiegły w przyjaznej atmosferze. Do wspólnej rywalizacji przystąpiły drużyny reprezentujące m.in.: Cygankę, Walercin, Dębski Samorząd, kibiców KS Płomień Dębe Wielkie oraz młodzież z terenu gminy Dębe Wielkie. Warte podkreślenia wydaje się fakt, że zgodnie z regulaminem rozgrywek w skład każdej z drużyn mogło wejść maksymalnie dwóch zawodników z poza Naszej Gminy. Tuż za podium uplasowali się zawodnicy grający pod epicką nazwą: „Wybrzeże Wódki Dębowej”, dowodzeni przez Patryka Karpińskiego. Na najniższym stopniu podium stanęli gracze Mariusza Gańko reprezentujący barwy „Sokoła” z Cyganki – największa niespodzianka turnieju. Srebrne medale zawisły na szyjach zawodników Krzysztofa Piwka z „Walencji” z Walercina. Drugi rok z rzędu, puchar za zajęcie pierwszego miejsca w geście tryumfu wysoko wznieśli zawodnicy „MBM” grający pod dyktando Przemysława Żelazowskiego. Organizatorzy w tym roku pamiątkową statuetką nagrodzili najmłodszego zawodnika turnieju, którym został  szesnastoletni Krzysztof Urban („Glance Łysego”). O tym, że wiek to tylko liczba, swą postawą na boisku przekonywał Piotr Kukawski (rocznik: 1983, adept „Ultras Płomień”), który jako najbardziej doświadczony zawodnik turnieju, także z rąk organizatorów odebrał pamiątkową statuetkę. Królem Strzelców w tegorocznej edycji Turnieju o Puchar Wójta Gminy Dębe Wielkie został Mateusz Trąbiński z drużyny „MBM”, a najlepszym bramkarzem Mariusz Gańko z teamu „Sokół Cyganka”. Zaszczytne miano najbardziej wartościowego zawodnika turnieju przypadło kapitanowi drużyny „MBM”, Przemysławowi Żelazowskiemu. Zwycięzcom trofea wręczali: wójt Gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski oraz dyrektor GOSiR Rafał Wtulich. Medale, puchary oraz statuetki ufundowane z kasy gminnego GOSiR-u. Podziękowania przy organizacji imprezy należą się paniom ze stowarzyszenia Wrzosowianki, które zadbały o pełne brzuchy naszych zawodników. Dziękujemy także za pomoc Jakubowi Świerczyńskiemu, koordynatorowi rozgrywek oraz niezawodnej fotograf Gabrieli Trochimiuk. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w rozgrywkach. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Żądnych rewanżu zapraszamy do udziału w kolejnej edycji turnieju, która odbędzie się w okresie wakacyjnym na boisku ze sztuczną trawą w Rudzie. A już w kwietniu piłkę do piłki nożnej zamieniamy na piłeczkę do „ping ponga” i walczymy o puchary podczas pierwszego tenisowego turnieju, który odbędzie się w ramach Powiatowego Cyklu Turniejów o Puchar Starosty Mińskiego. Rozgrywki odbędą się 4 kwietnia 2020 oczywiście w hali sportowej w Dębem Wielkim. (gosir)

Tomasz Adamczak

Na łamach naszego tygodnika zamieszczam artykuły dotyczące różnej tematyki. Choć jestem odpowiedzialny za dział sportowy i przygotowywanie rubryki „Co?Gdzie?Kiedy?” nie obce mi jest pisanie relacji z wydarzeń kulturalnych i samorządowych z powiatu mińskiego, a także garwolińskiego. Prywatnie jestem szczęśliwym ojcem i mężem albo mężem i ojcem. W wolnym czasie zbieram grzyby, tracę pieniądze na allegro, chodzę do biblioteki oraz skaczę ze spadochronem.
Tomasz Adamczak

Latest posts by Tomasz Adamczak (see all)

http://www.nowydzwon.pl/wp-content/uploads/2020/03/futsal-1024x683.jpghttp://www.nowydzwon.pl/wp-content/uploads/2020/03/futsal-300x300.jpgTomasz AdamczakAKTUALNOŚCI
Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Dębe Wielkie to zawody sportowe, które na stałe weszły w skład kalendarza imprez organizowanych przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębem Wielkim. W niedzielę, 1 marca, w hali sportowej w Dębem Wielkim odbyła się kolejna tych rozgrywek. Mimo, że w tegorocznym...