La Flaca

W tym roku Mistrzostwa Świata w tańcu odbyły się w Polsce w Orlen Arena w Płocku i trwały trzy dni od rana do późnego wieczora. Studio Tańca La Flaca łącznie stanęło dziewięć razy na podium Mistrzostw Świata. Na pierwszym miejscu w kategorii Contemporary Ballet uplasowała się formacja złożona z osób dorosłych powyżej piętnastego roku życia. „Srebrną” lokatę wywalczyli tym razem La Flaca (kategorie Jazz Dance i Artistic Dance Show formacje dorośli powyżej 15 lat), La Flaca Family (Artistic Dance Show mini formacja powyżej 15 lat), Kacper Sarna (Contemporary Ballet, Jazz Dance solo powyżej 15 lat) i Kajetan Konowrocki (Contemporary Ballet solo juniorzy 12 – 15 lat). Na trzecich pozycjach sklasyfikowano Mini La Flaca (Contemporary Ballet mini formacja 8 – 11 lat) i Juliana Wieczorka (Contemporary Ballet solo juniorzy 12 – 15 lat). Na dobrych miejscach, poza medalową czołówką, zakończyli swój udział w płockiej rywalizacji Roksana Aniszewska i Oliwia Zagórska, Mini La Flaca i La Flaca Junior. W Mistrzostwach wzięło udział ponad 3 tysiące zawodników. Prezentacje przygotowane zostały przez Jakuba Chocholskiego przy pomocy Aleksandry Borkowskiej. Konkurencja była na bardzo wysokim poziomie.

Tomasz Adamczak
Latest posts by Tomasz Adamczak (see all)
Grupa La Flaca ze Studia Tańca La Flaca w Mińsku Mazowieckim w weekend 11 – 13  października obroniła ubiegłoroczny tytuł Mistrza Świata World Artistic Dance Federation 2018 zdobyty w Libercu w Czechach w kategorii Contemporary Ballet – formacja. W tym roku Mistrzostwa Świata w tańcu odbyły się w Polsce w...