mazovia

Wspierani przez kilkuset kibiców mińszczanie w pełni kontrolowali przebieg pojedynku. Wobec tego nie przysporzyli swoich kibiców o nerwowe zaciskanie pięści czy szybsze bicie serca. To drugie uczucie pojawiło się u fanów tylko jako oznaka radości po kolejnych golach strzelonych przez zawodników Mazovii. W kwartecie autorów bramek znaleźli się Karol Noiszewski i Alan Grabek w pierwszej połowie meczu oraz Michał Bondara i Jewhen Romanow w drugiej części sportowej potyczki.

– Byliśmy optymalnie przygotowani i skoncentrowani do tego spotkania. Zdawaliśmy sobie sprawę jaka jest ranga tego meczu. Wiedzieliśmy także, że nie tracąc bramki wygrywamy ligę. Po prostu wynik 0:0 nam wystarczał aby zająć pierwsze miejsce i awansować do baraży. Do meczu podeszliśmy na spokojnie, doskonale zdając sobie sprawę, że mecz trwa 90 minut i na pewno będziemy mieli swoje sytuacje. Przede wszystkim nie chcieliśmy stracić bramki. Z drugiej strony mamy taką siłę ognia, że w każdej chwili możemy strzelić bramkę. W pierwszej połowie szybko przejęliśmy kontrolę nad meczem co potwierdziliśmy schodząc na przerwę prowadząc 2:0. Szybko zdobyte dwa gole w drugiej części meczu zgasiły zespół z Ciechanowa. Ich nieliczne sytuacje, w tym bramkowa, wynikły z naszej niefrasobliwości i pozwolenia sobie na trochę zabawy z przodu. Wygrywamy ligę, więc cel jaki sobie założyliśmy przed sezonem zrealizowaliśmy. Teraz zostaje nam tylko ta nagroda – powiedział podsumowując spotkanie trener Mazovii Andrzej Sieradzki.

mazovia

Na jego podopiecznych czeka obecnie dwumecz ze zwycięzcą grupy południowej czwartej ligi, Bronią Radom. Stawką barażu jest oczywiście awans do trzeciej ligi. – My naprawdę chcemy te baraże wygrać. Chcemy awansować. Wiadomo, że teraz dochodzi kalkulacja. Jest to dwumecz, w takich meczach nie uczestniczymy na co dzień. To przecież rozgrywka pucharowa, gdzie bramka strzelona na wyjeździe liczy się podwójnie. Ten mecz nie trwa 90 a 180 minut. Można powiedzieć, że są cztery połowy. Specyfika takiego spotkania jest dla nas nowością, której jednak się nie obawiamy. Mamy doświadczonych zawodników, którzy są na pewno gotowi poprowadzić ten zespół do zwycięstwa – podkreślił Andrzej Sieradzki.

W sobotnim, 16 czerwca, spotkaniu skład MKS Mazovia wyglądał następująco: Mateusz Łysik (82′ Karol Budzikur) – Michał Herman (68′ Marcin Kowalczyk), Kacper Kozikowski, Alan Grabek (56′ Jarosław Krajewski), Jewhen Romanow (65′ Dawid Matak), Jakub Zatorski, Rafał Słowik, Karol Noiszewski, Mikołaj Tokaj (60′ Bartosz Kozakiewicz), Mateusz Janusiewicz, Michał Bondara (82′ Kacper Smoderek).

Pozostałe wyniki rozgrywek grupa północnej IV ligi. Kolejka XXX (ostatnia w sezonie 2017/2018): Pogoń II Siedlce – Bug Wyszków 2:3, Korona Ostrołęka – Wisła II Płock 2:3, MKS Przasnysz – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 5:1, Huragan Wołomin – Mławianka Mława 5:2, Drukarz Warszawa – KS Łomianki 3:2, Błękitni Raciąż – Dolcan Ząbki 0:3 (walkower), pauzował Mazur Gostynin.

Tomasz Adamczak

Na łamach naszego tygodnika zamieszczam artykuły dotyczące różnej tematyki. Choć jestem odpowiedzialny za dział sportowy i przygotowywanie rubryki „Co?Gdzie?Kiedy?” nie obce mi jest pisanie relacji z wydarzeń kulturalnych i samorządowych z powiatu mińskiego, a także garwolińskiego. Prywatnie jestem szczęśliwym ojcem i mężem albo mężem i ojcem. W wolnym czasie zbieram grzyby, tracę pieniądze na allegro, chodzę do biblioteki oraz skaczę ze spadochronem.

Latest posts by Tomasz Adamczak (see all)

Przysłowiową kropkę nad i postawili w świetnym stylu piłkarze MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki, którzy bezproblemowo pokonali 4:1 (2:0) drużynę MKS Ciechanów. Tym samym, historycznie, wygrali rozgrywki grupy północnej czwartej ligi i awansowali do barażu o trzecią ligę. Wspierani przez kilkuset kibiców mińszczanie w pełni kontrolowali przebieg pojedynku. Wobec tego nie...