Taekwon-Do

W dniach 25 – 27 maja odbyły się w Kłobucku XXXI Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwon – Do ITF zorganizowane przez Polski Związek Taekwon-Do.

Na starcie zawodów stanęło 166 zawodników z 28 klubów z całej Polski. Nasze miasto na tej imprezie reprezentował Miński Klub Sportowy Taekwon – do. Na zawody, pod opieką Mistrza Jacka Łuniewskiego VII DAN, udało się pięcioro zawodników. Z mistrzostw mińszczanie przywieźli 6 medali. Tytuły Mistrzów Polski wywalczyli Marta Krajewska w konkurencji układów formalnych kobiet stopni mistrzowskich II DAN oraz duet Marta Krajewska i Mateusz Radomski w konkurencji walk aranżowanych.

Tytuł Wicemistrza Polski wywalczył Mateusz Zgódka w konkurencji indywidualnych testów siły mężczyzn. Brązowe medale zdobyli: Mateusz Zgódka w konkurencji układów formalnych mężczyzn stopni mistrzowskich I DAN i Julia Kawka w konkurencji układów formalnych kobiet stopni mistrzowskich II DAN oraz w walkach kobiet w kategorii do 56kg. Oprócz wymienionych medalistów nasz klub na mistrzostwach reprezentował także Jakub Hamerski. Gratulujemy! (mkst)

Tomasz Adamczak

Na łamach naszego tygodnika zamieszczam artykuły dotyczące różnej tematyki. Choć jestem odpowiedzialny za dział sportowy i przygotowywanie rubryki „Co?Gdzie?Kiedy?” nie obce mi jest pisanie relacji z wydarzeń kulturalnych i samorządowych z powiatu mińskiego, a także garwolińskiego. Prywatnie jestem szczęśliwym ojcem i mężem albo mężem i ojcem. W wolnym czasie zbieram grzyby, tracę pieniądze na allegro, chodzę do biblioteki oraz skaczę ze spadochronem.
Tomasz Adamczak

Latest posts by Tomasz Adamczak (see all)

http://www.nowydzwon.pl/wp-content/uploads/2018/06/taekwondo-1024x709.jpghttp://www.nowydzwon.pl/wp-content/uploads/2018/06/taekwondo-300x300.jpgTomasz AdamczakSPORT
W dniach 25 - 27 maja odbyły się w Kłobucku XXXI Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwon - Do ITF zorganizowane przez Polski Związek Taekwon-Do. Na starcie zawodów stanęło 166 zawodników z 28 klubów z całej Polski. Nasze miasto na tej imprezie reprezentował Miński Klub Sportowy Taekwon – do. Na zawody,...