mazovia

Podanie Michała Bondary sfinalizował pięknym uderzeniem Daniel Żurawski. Tym samym, już w ósmej minucie gry, otworzył on wynik meczu. Następne fragmenty pierwszej połowy spotkania potwierdziły boiskową przewagę podopiecznych Andrzeja Sieradzkiego. Konstruowane przez nich akcje siały popłoch w defensywie przyjezdnych. Wreszcie, w trzydziestej siódmej minucie meczu w polu karnym gości został sfaulowany bardzo aktywny (nie tylko w tym meczu) Daniel Żurawski. Po chwili, która przyniosła odesłanie przez arbitra trenera KS Łomianki na trybuny Jewhen Romanow skutecznie wykorzystał jedenastkę. Wynik 2:0 dla gospodarzy utrzymał się do przerwy.

Drugą połowę meczu lepiej rozpoczęli goście. Wszelkimi, dozwolonymi, środkami starali się zepchnąć Mazovię do defensywy oraz zmienić wynik meczu. Drugie z zadań udało im się rozwiązać piętnaście minut po wznowieniu gry. Autorem gola dla przyjezdnych okazał się Adrian Stępień. Końcowe dwa kwadranse meczu to z jednej strony następne próby podejmowane przez gości, którzy pragnęli zdobyć kolejne bramki. Z drugiej strony Mazovia pokazała skuteczną grę w defensywie oraz ofensywnymi akcjami starała się oddalić piłkę jak najdalej od własnego pola bramkowego. Ostatecznie rezultat czwartoligowego starcia, 2:1, nie zmienił się dzięki czemu cenne trzy punkty zostały nad Srebrną. W zwycięskim składzie mińskiego zespołu wystąpili tym razem Mateusz Łysik – Michał Herman (72′ Jakub Teodorski), Alan Grabek, Kacper Kozikowski, Dawid Matak (67′ Marcin Kacprowicz), Daniel Żurawski, Karol Noiszewski, Mateusz Janusiewicz (78′ Bartosz Kozakiewicz), Łukasz Puciłowski (63′ Rafał Słowik), Jewhen Romanow, Michał Bondara (86′ Jarosław Krajewski).

Andrzej Sieradzki (trener MKS Mazovia): Po dwóch porażkach przede wszystkim cieszy nas zwycięstwo. Na pewno nie byliśmy zespołem gorszym od rywali. Pierwsza połowa przebiegła pod nasze dyktando. W tym czasie przeciwnicy w ogóle nie zagrozili naszej bramce. W drugiej połowie przeciwnicy wyszli na nas wyżej. W ciągu pierwszych piętnastu minut drugiej połowy wyszliśmy z 4-5 kontratakami, ale żadnego z nich nie zamieniliśmy na bramkę. To mnie martwi. Gdybyśmy byli skuteczniejsi, mogliśmy zdobyć trzecią bramkę i praktycznie „zakończyć mecz”. Stracona bramka podcięła nam skrzydła, gdyż byliśmy po dwóch porażkach i gdzieś te nogi nam się wtedy (dziś) powiązały.

Na szczęście zawodnicy, którzy weszli, udźwignęli poziom spotkania. Skończyło się na 2:1 i przede wszystkim cieszą nas te trzy punkty. Nasze najbliższe zamierzenia to punktować, punktować i jeszcze raz punktować. Przede wszystkim mamy ciężkie spotkanie w Mławie, z przeciwnikiem, który jest blisko nas w tabeli. Przez te dwie porażki nie ma już dla nas nieważnych spotkań. Żeby myśleć o jak najwyższych lokatach, musimy teraz punktować seryjnie. Mam nadzieję, że dzisiaj był początek tej serii.

Wyniki pozostałych spotkań kolejki XVIII rozgrywek grupy północnej czwartej ligi:

Błękitni Raciąż – Huragan Wołomin 0:3 (walkower), Mazur Gostynin – Drukarz Warszawa 1:3, KS Łomianki – Pogoń II Siedlce 1:2, Mławianka Mława – Korona Ostrołęka 2:1, Wisła II Płok – Dolcan Ząbki 0:1, Bug Wyszków – MKS Ciechanów 0:1, pauzował MKS Przasnysz. Kolejka XIX: Bug – Błękitni 3:0 (walkower), MKS Ciechanów – Wisła II 1:1, Dolcan – Ożarowianka 3:2, MKS Przasnysz – Mazur 4:0, Drukarz – Huragan 1:2, Pogoń II – Mławianka 4:0, pauzowała Korona.

Tomasz Adamczak

Na łamach naszego tygodnika zamieszczam artykuły dotyczące różnej tematyki. Choć jestem odpowiedzialny za dział sportowy i przygotowywanie rubryki „Co?Gdzie?Kiedy?” nie obce mi jest pisanie relacji z wydarzeń kulturalnych i samorządowych z powiatu mińskiego, a także garwolińskiego. Prywatnie jestem szczęśliwym ojcem i mężem albo mężem i ojcem. W wolnym czasie zbieram grzyby, tracę pieniądze na allegro, chodzę do biblioteki oraz skaczę ze spadochronem.

Latest posts by Tomasz Adamczak (see all)

Tomasz AdamczakSPORT
Pierwsze trzy punkty, w drugiej rundzie rozgrywek grupy północnej czwartej ligi, wywalczyli piłkarze MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki. Sobotnie, 7 kwietnia, popołudniowe spotkanie mińszczan z drużyną Klubu Sportowego Łomianki szybko przyniosło bramkę dla gospodarzy. Podanie Michała Bondary sfinalizował pięknym uderzeniem Daniel Żurawski. Tym samym, już w ósmej minucie gry, otworzył on...