Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim po raz trzeci  bierze udział w ogólnopolskim konkursie „ Dobre rady na elektroodpady – oddaj mnie w dobre ręce ”. Konkurs ma charakter projektu i jest organizowany przez AURAEKO- Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. w Warszawie. W ubiegłym roku szkoła zajęła 6 miejsce.

W tym roku naszą szkołę w projekcie reprezentuje zespół „ Elektro- fanki” w składzie: Julia Janiszewska, Anna Sadownik, Sandra Szyjanowicz, Maria Rek i Anna Wagner. Szkolnym koordynatorem i opiekunem eko- zespołu jest Edyta Kopeć.  Rywalizujemy z 33 szkołami, więc przed  nami  duże wyzwanie.

W ramach realizacji zadań konkursowych wykonano  już następujące działania:

– Zbiórka baterii pod hasłem „Eko” podczas uroczystości szkolnych : Eko- Andrzejki, Eko- Mikołajki, Eko- Walentynki, Ekologiczny  Tłusty Czwartek, Eko- Dzień Kobiet i Mężczyzn, Ekologiczna Pani Wiosna i Eko- Wielkanoc.

Organizowaliśmy  szkolne  konkursy plastyczne o tematyce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odbywają się też zajęcia edukacyjne dla uczniów naszej szkoły oraz w przedszkolach.

Nagłaśnianie terminu zbiórki zużytego sprzętu rozpoczęliśmy na zebraniu z rodzicami, podczas którego odbyła się krótka pogadanka z rodzicami oraz rozdawane były ulotki.

– Nawiązujemy współpracę z lokalnymi mediami- wstawiamy ogłoszenia i artykuły.  Byliśmy też z wizytą w Katolickim Radiu Podlasie.  Odbyło się nagranie oaz nadaliśmy ogłoszeniu o terminie zbiórki w naszej szkole.

Przeprowadzono akcję happeningową- korowód z ulotkami w centrum miasta, wywiady, ankiety, rozdawanie ulotek. Przed mami jeszcze apel o tematyce elektoodpadów apel  z okazji Dnia Ziemi.

Finałem projektu jest  zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszej szkole dnia 18 kwietnia 2018 r. w godz. 10.00- 16.00.

 

redakcja
redakcja

Latest posts by redakcja (see all)

http://www.nowydzwon.pl/wp-content/uploads/2018/04/elektroodpady-1024x576.jpghttp://www.nowydzwon.pl/wp-content/uploads/2018/04/elektroodpady-300x300.jpgredakcjaAKTUALNOŚCICO? GDZIE? KIEDY?
Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim po raz trzeci  bierze udział w ogólnopolskim konkursie „ Dobre rady na elektroodpady – oddaj mnie w dobre ręce ”. Konkurs ma charakter projektu i jest organizowany przez AURAEKO- Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. w Warszawie. W...