basket

Zacięty pojedynek, rozgrywany w ramach rozgrywek ligi WOZK-oszu U – 16 rozpoczął się po myśli gospodarzy. Pierwszą kwartę rywalizacji rozstrzygnęli oni na swoją korzyść w stosunku 23:20, drugą jako 19:13. Po przerwie do głosu doszli natomiast goście, którzy rozegrali brawurową trzecią kwartę, wygrywając ją 24:8. Zmiany meczowego wyniku nie przyniosła też ostatnia część spotkania. Zwycięstwo w niej odnieśli warszawianie 21:20, dzięki czemu w całym meczu triumfowali nad mińszczanami 78:70. Pomimo poniesionej porażki zawodnikom UKS Pro basket należą się duże słowa uznania za podjętą walkę i nieustępliwość w podkoszowych pojedynkach.

Dodajmy, że w dotychczasowych trzech potyczkach podopieczni trenerów Marcina Bielaka, Krzysztofa Lubaszki i Łukasza Sawickiego pokonali swoich rywali. W roli triumfatorów schodzili oni po zakończeniu spotkań z Legią Warszawa (103:70), UKS GIM 92 II Ursynów Warszawa (103:60) i KS Rosa Sport II Radom (85:30). UKS Probasket: Jakub Dźwigała, Olaf Wiśniewski, Artur Zabiega, Wojciech Bucholski, Ahmed Kadir, Daniel Krupieńczyk, Rafał Zybała, Jakub Siedlikowski, Kacper Skup i Adrian Martyniuk.

Tomasz Adamczak

Na łamach naszego tygodnika zamieszczam artykuły dotyczące różnej tematyki. Choć jestem odpowiedzialny za dział sportowy i przygotowywanie rubryki „Co?Gdzie?Kiedy?” nie obce mi jest pisanie relacji z wydarzeń kulturalnych i samorządowych z powiatu mińskiego, a także garwolińskiego. Prywatnie jestem szczęśliwym ojcem i mężem albo mężem i ojcem. W wolnym czasie zbieram grzyby, tracę pieniądze na allegro, chodzę do biblioteki oraz skaczę ze spadochronem.

Latest posts by Tomasz Adamczak (see all)

Bardzo emocjonujący mecz obejrzeli liczni kibice, którzy w sobotnie przedpołudnie, 4 listopada, przybyli do hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim. Na parkiecie obiektu sportowy bój o zwycięstwo stoczyli koszykarze UKS Probasketu Mińsk Mazowiecki i Polonii Warszawa. Zacięty pojedynek, rozgrywany w ramach rozgrywek ligi WOZK-oszu...