grappler

Jak co roku Miński Klub Sportowy MMA TEAM, Klub Walki Grappler oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim zorganizowały równocześnie dwa turnieje, które odbyły się w minioną sobotę 7 października w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim.

Turniej w brazylijskim jiu jitsu został zorganizowany po raz siódmy, zaś Turniej No Gi Fight Grappler Cup już po raz ósmy. Nasze miasto gościło łącznie prawie 250 zawodników i zawodniczek z różnych stron Polski. Jak zwykle odwiedziły nas ekipy z Białorusi i Litwy. Zawody odbywały się równocześnie na pięciu matach, co pozwoliło na ich sprawny przebieg. Walkom dzieci towarzyszyły ogromne emocje, huczny doping i oczywiście wsparcie rodziców i trenerów. Każde z dzieci otrzymało dyplom i medal, a najlepsi nagrody rzeczowe, które wręczał dyrektor MOSiR-u Robert Smuga jako honorowy patron obu turniejów. Drużynowo podopieczni trenera Marcina Frankiewicza zdobyli II miejsce.

Turniej dla dzieci był współfinansowany ze środków budżetu Miasta Mińsk Mazowiecki. Na macie dorosłych również nie brakowało widowiskowych pojedynków. Pojawili się zawodnicy zaliczający się do czołówki Polski, m.in. znany z organizacji FEN Kamil Łebkowski czy walczący na gali Grappler Night Mateusz Siński z Hunter Warszawa. Warto podkreślić, że sobotnią rywalizację z bardzo dobrej strony zapamiętają również zawodniczki i zawodnicy z Mińska Mazowieckiego. Złote medale wśród przedstawicielek i przedstawicieli Klubu Walki Grappler zdobyli Damian Wieczorek, Antoni Rosa, Łukasz Godłoza i Wiktoria Klepacka. O wywalczenie srebra pokusili się Martyna Bodecka, Natalia Wolińska, Joanna Wrona, Monika Kozera, Agata Lipska, Andrzej Frankiewicz, Zachariasz Otsmane, Piotr Lipski i Jarosław Bodecki. Na trzecich miejscach zmagań uplasowali się natomiast Wiktoria Koc, Aleksandra Bodecka, Dawid Bankiewicz i Jakub Jęda.

Obydwa turnieje zostały objęte honorowym patronatem Polskiego Związku Ju Jitsu oraz starosty mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego. Te zawody nie udałyby się bez przychylności władz naszego miasta – burmistrza Marcina Jakubowskiego i dyrektora MOSiR-u Roberta Smugi oraz całego działu imprez, z którymi współpraca to dla nas prawdziwa przyjemność, za co serdecznie dziękujemy. Z każdą edycją staramy się podnieść poziom organizacyjny, tak, by przede wszystkim zawody przebiegały zgodnie z harmonogramem i w możliwie najkrótszym czasie. Cieszy nas fakt, że tylu zawodników wybiera nasz Grappler Cup, bo stanowi to dla nas motywację do tworzenia kolejnych edycji. Także do zobaczenia za rok! – podsumowali  imprezę organizatorzy Ewelina i Marcin Frankiewicz. (ef, ta)

http://www.nowydzwon.pl/wp-content/uploads/2017/10/grappler-1024x684.jpghttp://www.nowydzwon.pl/wp-content/uploads/2017/10/grappler-300x300.jpgredakcjaSPORT
Jak co roku Miński Klub Sportowy MMA TEAM, Klub Walki Grappler oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim zorganizowały równocześnie dwa turnieje, które odbyły się w minioną sobotę 7 października w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim. Turniej w brazylijskim jiu jitsu...