Piękna bramka z rzutu wolnego stanowiła pierwszy z dwóch goli zdobytych przez Mazovię  Mińsk Mazowiecki w środowym, 2 sierpnia, spotkaniu towarzyskim z Drukarzem Warszawa.

Autorem celnego trafienia okazał się Jakub Teodorski. Pokonując bramkarza stołecznego zespołu, doprowadził on do wyrównania stanu meczu. Od dwudziestej minuty Mazovia przegrywała z rywalami 0:1. Druga połowa spotkania przyniosła kilka groźnych sytuacji mających miejsce zarówno w polu karnym Mazovii, jak i Drukarza. Ostatecznie w osiemdziesiątej trzeciej minucie rezultat pojedynku ustalił Jakub Zatorski. Wobec tego w środowe późne popołudnie mińszczanie odnotowali na swoim koncie wygraną nad beniaminkiem grupy północnej czwartej ligi 2:1.

Wyjściową jedenastkę Mazovii w meczu z warszawianami utworzyli: Włodzimierz Lisiewicz, Marcin Kowalczyk, Jacek Moryc, Alan Grabek, Łukasz Bogusz, Jakub Teodorski, testowany zawodnik, Karol Noiszewski, Konrad Biesiada, Marcin Kacprowicz, Kacper Smoderek. Po przerwie na boisku pojawili się również Mateusz Góras, Adam Śpiewak, Szymon Staska, Patryk Niemyjski, Daniel Świerżewski i Jakub Zatorski. Na ławce trenerskiej zasiadł tym razem Janusz Puchalski.

W sobotę, 5 sierpnia mińszczanie rozegrali ostatni sparing przed inauguracją nowego sezonu rozgrywek grupy północnej czwartej ligi. Na gościnnym boisku w Błoniu pokonali oni czwartoligową Błoniankę 5:0. Autorami goli dla Mazovii okazali się Łukasz Puciłowski, Michał Herman, Marcin Siedlecki, Daniel Żurawski i Kacper Smoderek. W próbie generalnej przed startem pierwszej rundy zmagań mińska drużyna wystąpiła w składzie Mateusz Matracki (Włodzimierz Lisiewicz) – Dawid Matak (Marcin Kacprowicz), Jacek Moryc (Alan Grabek), Jarosław Krajewski, Michał Herman (Marcin Kowalczyk), Jewhen Romanov, Marcin Siedlecki (zawodnik testowany), Karol Noiszewski, Łukasz Puciłowski (Mateusz Janusiewicz), Daniel Żurawski, Rafał Słowik (Kacper Smoderek). Trenerem zespołu jest Andrzej Sieradzki.

W najbliższą sobotę, 12 sierpnia, Mazovia przystąpi do ligowego, sportowego, boju z Bugiem Wyszków. Warto podkreślić, że w trakcie ligowej przerwy Mazovię opuścili Daniel Smuga i Sebastian Kaczyński. Obaj zawodnicy trafili do trzecioligowych klubów występujących w grupie pierwszej rozgrywek. Daniel Smuga został piłkarzem Victorii Sulejówek, Sebastian Kaczyński wzmocnił natomiast zespół Pelikana Łowicz. Na Sportową 1 przeniósł się Marcin Siedlecki z Podlasia Sokołów Podlaski.

Tomasz Adamczak

Na łamach naszego tygodnika zamieszczam artykuły dotyczące różnej tematyki. Choć jestem odpowiedzialny za dział sportowy i przygotowywanie rubryki „Co?Gdzie?Kiedy?” nie obce mi jest pisanie relacji z wydarzeń kulturalnych i samorządowych z powiatu mińskiego, a także garwolińskiego. Prywatnie jestem szczęśliwym ojcem i mężem albo mężem i ojcem. W wolnym czasie zbieram grzyby, tracę pieniądze na allegro, chodzę do biblioteki oraz skaczę ze spadochronem.

Latest posts by Tomasz Adamczak (see all)

Piękna bramka z rzutu wolnego stanowiła pierwszy z dwóch goli zdobytych przez Mazovię  Mińsk Mazowiecki w środowym, 2 sierpnia, spotkaniu towarzyskim z Drukarzem Warszawa. Autorem celnego trafienia okazał się Jakub Teodorski. Pokonując bramkarza stołecznego zespołu, doprowadził on do wyrównania stanu meczu. Od dwudziestej minuty Mazovia przegrywała z rywalami 0:1. Druga...