Zdobycie trzech punktów i usadowienie się na fotelu lidera rozgrywek grupy mazowieckiej trzeciej ligi kobiet stanowią m.in. efekty zwycięstwa Tygrysa Huta Mińska nad Wilgą Garwolin.

Przedpołudniowe sportowe starcie odbywające się w sobotę, 27 maja, na boisku w Hucie Mińskiej przyniosło niejeden powód do szybszych uderzeń serca. Początkowe minuty spotkania przyniosły kilka akcji przyjezdnych, które przypomnijmy – przewodziły ligowej tabeli. Wkrótce coraz lepiej zaczęły prezentować się podopieczne Norberta Kozyry. Ukoronowanie ich dobrej gry stanowiła bramka zdobyta przez Małgorzatę Czyżkowską.

Prowadzenie, 1:0, nie uśpiło czujności hucianek, które starały się konstruować kolejne ofensywne akcje oraz odpowiedzialnie broniły dostępu do własnej bramki. Wydawało się, że początek drugiej połowy meczu przyniesie szturm garwolinianek dążących do zmiany wyniku spotkania. Nic takiego się jednak nie stało. Co więcej, gospodynie spotkania uznały, że najlepszą obroną jest atak, dzięki czemu to właśnie one częściej przebywały na połowie Wilgi. Wreszcie jedna z akcji miejscowych piłkarek przyniosła spodziewany efekt. Autorką gola, który wywołał euforię nie tylko kibiców, była Małgorzata Czyżkowska. Końcówka spotkania zaowocowała kilkoma próbami Wilgi. Po dwóch – trzech z nich piłka o przysłowiowe centymetry mijała bramkę Tygrysa. Warto też podkreślić bardzo dobrą dyspozycję bramkarki zespołu Ady Bielak. Determinacja przyjezdnych spowodowała, że ostatecznie zmniejszyły one rozmiary porażki. Osiągnięcie remisu okazało się jednak dla nich poza zasięgiem… – Mamy lidera, hej, Tygrys mamy lidera – dało się słyszeć z trybuny stadionu w Hucie Mińskiej.

Pozostałe wyniki kolejki XVI rozgrywek grupy mazowieckiej III ligi: DAF Płońsk – Pogoń Siedlce 7:0, Żbik Nasielsk – Zamłynie Radom 1:0, Start Otwock – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 0:5, Mazovia Grodzisk Mazowiecki – Królewscy Płock 0:5.

Do końca zmagań pozostały jeszcze dwie kolejki spotkań.

Tomasz Adamczak

Na łamach naszego tygodnika zamieszczam artykuły dotyczące różnej tematyki. Choć jestem odpowiedzialny za dział sportowy i przygotowywanie rubryki „Co?Gdzie?Kiedy?” nie obce mi jest pisanie relacji z wydarzeń kulturalnych i samorządowych z powiatu mińskiego, a także garwolińskiego. Prywatnie jestem szczęśliwym ojcem i mężem albo mężem i ojcem. W wolnym czasie zbieram grzyby, tracę pieniądze na allegro, chodzę do biblioteki oraz skaczę ze spadochronem.

Latest posts by Tomasz Adamczak (see all)

Zdobycie trzech punktów i usadowienie się na fotelu lidera rozgrywek grupy mazowieckiej trzeciej ligi kobiet stanowią m.in. efekty zwycięstwa Tygrysa Huta Mińska nad Wilgą Garwolin. Przedpołudniowe sportowe starcie odbywające się w sobotę, 27 maja, na boisku w Hucie Mińskiej przyniosło niejeden powód do szybszych uderzeń serca. Początkowe minuty spotkania przyniosły...