Dziewięciorundowy mecz o mistrzostwo świata kobiet w warcabach rozgrywa w dniach 2-10 września zawodniczka Miejskiego Klubu Sportowego Mazovia Mińsk Mazowiecki Natalia Sadowska. Przeciwniczką utytułowanej mińszczanki jest reprezentantka Holandii Olga Kamychleeva. Arcymistrzyni z Kraju Tulipanów posiada już w swoim dorobku tytuł mistrzyni świata, który wywalczyła w 2003 roku. W ubiegłym roku zajęła ona natomiast trzecie miejsce w ogólnoświatowej rywalizacji odbywającej się w chińskim Wuhan. Zawodniczka z miasta nad Srebrną jest wielokrotną mistrzynią naszego kraju. Obecnie jest ona wicemistrzynią świata oraz mistrzynią Europy w warcabach aktywnych. Co więcej, odniosła ona trzy zwycięstwa w prestiżowych turniejach zaliczanych do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Sztuki tej dokonała w 2013 roku w holenderskim Wageningen oraz w bieżącym roku w surinamskim Paramaribo i hiszpańskim Salou. Po trzech, rozegranych, częściach mistrzowskiego meczu (stan na 5 września – przyp. aut.) przewagę w nim osiągnęła Natalia Sadowska. Dodajmy na zakończenie, że pojedynek pretendentek do tytułu odbywa się w karkonoskim Karpaczu. (ta)

Z ostatniej chwili:

Natalia Sadowska (Mazovia Mińsk Mazowiecki) jest pierwszą Polką, która została mistrzynią świata w warcabach. Tytuł ten zdobyła w Karpaczu pokonując 56:28 pochodzącą z Białorusi reprezentantkę Holandii Olgę Kamyszlejewą dwa dni przed regulaminowym końcem pojedynku

więcej na Eurosport.onet.pl

Tomasz Adamczak
Latest posts by Tomasz Adamczak (see all)
Tomasz AdamczakSPORTMKS Mazovia,Natalia Sadowska,Olga Kamychleeva,warcaby
Dziewięciorundowy mecz o mistrzostwo świata kobiet w warcabach rozgrywa w dniach 2-10 września zawodniczka Miejskiego Klubu Sportowego Mazovia Mińsk Mazowiecki Natalia Sadowska. Przeciwniczką utytułowanej mińszczanki jest reprezentantka Holandii Olga Kamychleeva. Arcymistrzyni z Kraju Tulipanów posiada już w swoim dorobku tytuł mistrzyni świata, który wywalczyła w 2003 roku. W ubiegłym...