Po intensywnym okresie przygotowawczym piłkarze MKS Mazovia rozpoczynają wiosenną rundę. Będzie to zupełnie nowy rozdział w życiu drużyny, bo zima przyniosła wiele zmian zarówno w szeregach piłkarzy, jak i kadrze trenerskiej. O tym, co się zmieniło i jakie cele stawia przed sobą drużyna, rozmawiano podczas konferencji prasowej, która odbyła się 5 marca w siedzibie klubu.

Konferencję otworzył prezes klubu Andrzej Kuć, który krótko podsumował rundę jesienną i opowiedział o przyczynach zmian, jakie zostały wprowadzone w drużynie. – Dużo się w naszym klubie zmieniło. Niestety, jesienią w pierwszym meczu z Bzurą Sochaczew bardzo poważnej kontuzji doznał nasz bramkarz Paweł Matłacz. Paweł ciężką pracą wraca do zdrowia i sprawności, ale jego wypadek bardzo poważnie wpłynął na morale drużyny. Runda jesienna była dla nas bardzo zła. Zajęliśmy dalekie miejsce, straciliśmy bardzo dużo punktów – mówił Andrzej Kuć, podkreślając, że w tej sytuacji konieczne były zmiany. Jedną z najpoważniejszych była decyzja o zmianie trenera. Janusza Puchalskiego zastąpił Robert Gójski, którego wspiera trener II drużyny Norbert Kozyra. Kozyra jest także kierownikiem obu drużyn. Do sztabu trenerskiego dołączył także nowy szkoleniowiec bramkarzy – Dariusz Adaśko. Trenerzy mogą również liczyć na wsparcie i doświadczenie Roberta Stelmacha. Przed tak szerokim sztabem trenerskim zarząd klubu stawia bardzo konkretne zadania zarówno na rundę wiosenną, jak i na kolejny sezon. – Celem minimum jest utrzymanie w IV lidze. Celem maksimum to piąte miejsce na koniec sezonu. Jest to również runda, która będzie nas przygotowywała do dalszych rozgrywek, a celem w kolejnym sezonie będzie awans do III ligi, która na pewno należy się naszemu miastu. Byłaby to również promocja naszych piłkarzy, a mamy bardzo bogatą kadrę młodzieżową w naszym mieście i III liga byłaby fajną odskocznią do dalszej kariery piłkarskiej – mówił Andrzej Kuć. – Tak jak ustaliliśmy z zarządem, runda wiosenna będzie przygotowaniem do kolejnego sezonu i już teraz zaczynamy budować kadrę na sezon 2016/17. Należy też pamiętać, że następuje reorganizacja III ligi i do IV ligi spadną bardzo silne zespoły i musimy wiedzieć, że będziemy mieli bardzo trudnych rywali. W sezonie przygotowawczym zrealizowaliśmy większość założeń. Jesteśmy silni i z pewnością będziemy zbierali punkty u siebie, jak również na wyjeździe – podkreślał trener Gójski. Opowiedział również o zmianach kadrowych, jakie w ciągu zimy nastąpiły w drużynie. Do Widzewa odszedł Michał Bondara, Bartosz Kozakiewicz wyjechał do Anglii, natomiast Karol Wójcik zakończył sportową karierę. W tej rundzie nie zagra również Paweł Matłacz, który nadal walczy o powrót do pełnej sprawności. Zastąpił go Karol Budzikur, którego mińscy kibice już dobrze znają. Wzmocnieniem dla drużyny będzie z pewnością doświadczony Jewhen Romanov, który z pewnością wprowadzi sporo spokoju w liniach obrony. Od rundy wiosennej w Mazovii sprawdzać się będą również dwaj młodzi zawodnicy – wychowankowie MOSiR-u: Adrian Abelski i Alan Gańko. Oprócz nowych zawodników w rundzie wiosennej zagrają bramkarze: Wojciech Szelągowski, Łukasz Stelmaszczyk, obrońcy: Alan Grabek, Robert Przyborowski, Hubert Kornet, Maciej Radomski, Michał Herman i Damian Guzek, pomocnicy: Michał Kozłowski, Marcin Kowalczyk, Karol Krzyżanowski, Jakub Popławski, Jarosław Krajewski, Łukasz Gagatka, Piotr Sobótka, Daniel Smuga, Dawid Matak, Tomasz Grochowski, Łukasz Puciłowski, Krystian Gręziak oraz napastnicy Rafał Słowik i Mateusz Janusiewicz, który z powodzeniem może grać również w linii pomocy.

O tym, jak nowy skład Mazovii będzie się sprawdzał wiosną, przekonamy się już niebawem, choć kibice już od kilku tygodni mogli oglądać mecze sparingowe rozgrywane na przebudowanym stadionie przy ul. Budowlanej. Warto przy okazji wspomnieć, że stadion ten jest doskonałym uzupełnieniem zaplecza treningowego dla drużyny, co z całą pewnością ułatwia pracę trenerom i zawodnikom. Jest też przedmiotem zazdrości innych ekip, które z przyjemnością przyjeżdżają do mińska na sparingowe spotkania.

Monika Rozalska

http://www.nowydzwon.pl/wp-content/uploads/2016/03/mazovia-romanov-1024x680.jpghttp://www.nowydzwon.pl/wp-content/uploads/2016/03/mazovia-romanov-300x300.jpgredakcjaAKTUALNOŚCISPORTAbelski,Andrzej Kuć,Dariusz Adaśko,Gańko,IV liga,Mazovia,Mińsk Mazowiecki,Norbert Kozyra,piłka nożna,Robert Gójski,Romanov
Po intensywnym okresie przygotowawczym piłkarze MKS Mazovia rozpoczynają wiosenną rundę. Będzie to zupełnie nowy rozdział w życiu drużyny, bo zima przyniosła wiele zmian zarówno w szeregach piłkarzy, jak i kadrze trenerskiej. O tym, co się zmieniło i jakie cele stawia przed sobą drużyna, rozmawiano podczas konferencji prasowej, która odbyła...