– To jedna z niewielu pięknych twarzy naszego Miasta. Mógłbym się długo rozpływać nad walorami tego sekstetu, ale mądry widzi, a głupi i tak nie zrozumie… Tadziu i Twoi Kompani – tak trzymać! Życzę Wam przede wszystkim zdrowia – napisał w internecie, komentując czwartkowy, 7 stycznia, koncert w Garwolinie użytkownik Zbycho.

Opinia, która została opublikowana przez internautę, dotyczyła świątecznego występu Garwolińskiego Sekstetu Kameralnego. Szóstka przedstawicieli miasta nad Wilgą zaprezentowała swój repertuar w kawiarni Moja Muzyka. W większości złożyły się na niego utwory autorstwa Wojciecha Wielgosza. Wykonanie kolęd i pastorałek spotkało się z gorącym przyjęciem licznie zgromadzonej publiczności. W związku z tym nie skąpiła ona braw kierowanych pod adresem świetnie przygotowanych członków zespołu. Warto podkreślić, że w bieżącym roku Garwoliński Sekstet Kameralny obchodzi jubileusz dziesięciolecia swojego istnienia. O fakcie tym przypomniał dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie Jarosław Kargol, który w trakcie koncertu wręczył muzykom list gratulacyjny od burmistrza miasta Garwolin Tadeusza Mikulskiego. Dodatkowy prezent dla zespołu stanowiło zaśpiewanie przez biernych uczestników występu okolicznościowego „Sto lat”. Urodzinowym, słodkim akcentem była ponadto konsumpcja pysznego tortu. Występujący od dekady sekstet tworzą Marek Girtler, Roman Łada, Ryszard Szewczyk, Paweł Trzciński, Janusz Wardak, Krzysztof Witak, Wojciech Wielgosz i Tomasz Zalewski.

Tomasz Adamczak

Na łamach naszego tygodnika zamieszczam artykuły dotyczące różnej tematyki. Choć jestem odpowiedzialny za dział sportowy i przygotowywanie rubryki „Co?Gdzie?Kiedy?” nie obce mi jest pisanie relacji z wydarzeń kulturalnych i samorządowych z powiatu mińskiego, a także garwolińskiego. Prywatnie jestem szczęśliwym ojcem i mężem albo mężem i ojcem. W wolnym czasie zbieram grzyby, tracę pieniądze na allegro, chodzę do biblioteki oraz skaczę ze spadochronem.
Tomasz Adamczak

Latest posts by Tomasz Adamczak (see all)

Tomasz AdamczakKULTURA
- To jedna z niewielu pięknych twarzy naszego Miasta. Mógłbym się długo rozpływać nad walorami tego sekstetu, ale mądry widzi, a głupi i tak nie zrozumie... Tadziu i Twoi Kompani - tak trzymać! Życzę Wam przede wszystkim zdrowia - napisał w internecie, komentując czwartkowy, 7 stycznia, koncert w Garwolinie...