Ósemka Mazovii

Na ósmym miejscu zakończyli w niedzielę, 17 maja, trzecioligowe rozgrywki sezonu 2014/2015 tenisiści stołowi Mazovii Mińsk Mazowiecki. W swoim ostatnim pojedynku pokonali oni u siebie zespół TG Sokoła Brwinów 8:6. Przypomnijmy, że w drugiej rundzie rozgrywek mińszczanie występowali w ramach zmagań grupy spadkowej trzeciej ligi. W sporządzonej klasyfikacji tej rywalizacji zajęli oni drugie miejsce. Przed nimi uplasowała się ekipa GUKS-u Liberpola Orła Siedlin, zaś za nimi teamy UKS Sanniki, TG Sokół Brwinów, LUKS Kowala, SCKiS Hals-Wadwicz III Warszawa, KU AZS SGH Warszawa i KS ATS Warszawa. Ogółem w tenisowych rozgrywkach miński zespół wywalczył dwadzieścia jeden punktów.

Nie zatańczyli Mazura

Coraz gorzej wiedzie się drużynie Victorii Sulejówek w rozgrywkach grupy południowej czwartej ligi. W ciągu trzech rozegranych ostatnio kolejek ligowych wywalczyła ona tylko trzy na dziewięć możliwych punktów do zdobycia. Zawodnicy zespołu z Miasta Marszałka ulegli w domu po 1:2 Sparcie Jazgarzew i Mazurowi Karczew oraz pokonali na wyjeździe Mszczonowiankę Mszczonów 2:1. Po tych spotkaniach podopieczni Macieja Kędziorka, którzy posiadają w swoim dorobku trzydzieści pięć punktów zajmują dwunaste miejsce w tabeli. Niestety, takim samym bilansem wywalczonych oczek mogą pochwalić się dwa kolejne zespoły znajdujące się w klasyfikacji zmagań Żyrardowianka Żyrardów i Znicz II Pruszków. Dotkliwej porażki doznała natomiast w niedzielę, 17 maja, Wilga Garwolin. Zawodnicy trenowani przez Marka Krawczyka zostali rozgromieni, 1:6, przez Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki. W następnych pojedynkach garwolinianie zremisowali ze Zniczem II 1:1 oraz wygrali z Energią Kozienice 2:1. Ostatnie rezultaty piłkarzy z miasta nad Wilgą nie spowodowały ich osunięcia się w ligowym rankingu. Ze zdobytymi dotychczas czterdziestoma dwoma punktami zajmują oni dziewiątą pozycję w tabeli.

Ozłoceni mińscy judocy

Cztery złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal zdobyli w sobotę i niedzielę, 16 i 17 maja, przedstawiciele Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo Kontra Mińsk Mazowiecki. W pierwszym dniu tego weekendu najwyższą lokatę w czasie VIII Otwartych Mistrzostw Kutna w judo w kategorii młodzików wywalczył Patryk Pszonka. Dodatkowo otrzymał on puchar przeznaczony dla najlepszego uczestnika tego sportowego przedsięwzięcia. Następnego dnia złote krążki odebrali Aleksandra Polkowska, Dominika Adamczyk i Krystian Adamczyk, którzy wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Judo. Drugie miejsce w rywalizacjach odbywających się w Kutnie i w Lublinie zajął Jakub Kretowicz, zaś w lubelskim przedsięwzięciu sportowym na trzeciej lokacie uplasowała się Wiktoria Zalewska. Przedostatni weekend maja przyniósł natomiast następny znakomity sukces Jakuba Kretowicza. W czasie zawodów Otwartego Pucharu Polski Młodziczek i Młodzików w Judo, które miały miejsce w sobotę, 23 maja, w Łodzi sięgnął on po srebrny medal w kategorii wagowej do 60 kilogramów.

Mińska wicemistrzyni świata

Pięknie rozwija się sportowa kariera warcabistki Miejskiego Klubu Sportowego Mazovia Mińsk Mazowiecki Natalii Sadowskiej. Do tej pory osiągnęła ona kilka znakomitych sukcesów w juniorskich mistrzostwach świata oraz wygrała rywalizację Pucharu Świata w 2013 roku. W dniach 12-23 maja uczestniczyła ona natomiast w seniorskich rozgrywkach mistrzostw świata w warcabach stupolowych odbywających się w chińskim mieście Wuhan. Pomimo że początek tej rywalizacji w jej wykonaniu nie wyglądał obiecująco, to na finiszu zawodów wygrała ona cztery z pięciu partii. Pozwoliło jej to na wywalczenie tytułu wicemistrzyni świata oraz przyznaniu jej miana arcymistrzyni międzynarodowej. Dodatkowo w przyszłym roku rozegra ona pojedynek o mistrzostwo globu z Łotyszką Zoją Gołubiewą. Trzecie miejsce w ogólnoświatowym czempionacie zajęła Holenderka Olga Kamycheva. W najbliższym czasie utalentowana mińszczanka jako reprezentantka naszego kraju wystąpi w międzynarodowym meczu Polska – Litwa.

Tomasz Adamczak
Latest posts by Tomasz Adamczak (see all)
Tomasz AdamczakSPORT
Ósemka Mazovii Na ósmym miejscu zakończyli w niedzielę, 17 maja, trzecioligowe rozgrywki sezonu 2014/2015 tenisiści stołowi Mazovii Mińsk Mazowiecki. W swoim ostatnim pojedynku pokonali oni u siebie zespół TG Sokoła Brwinów 8:6. Przypomnijmy, że w drugiej rundzie rozgrywek mińszczanie występowali w ramach zmagań grupy spadkowej trzeciej ligi. W sporządzonej klasyfikacji...